Najlepšie slovenské zoologické záhrady

Veľmi obľúbenými miestami nielen pre deti ale aj pre dospelých sú zoologické záhrady a zoo parky. Na Slovensku ich je zopár, ale neustále pribúdajú nové mini parky, ekocentrá a zariadenia s chovom zvierat. Zoologické záhrady sú oproti zoo parkom rozľahlejšie, s väčšími výbehmi pre zvieratá a s väčším počtom zvierat.

Rodinka kŕmi žirafu v ZOO

Okrem bežných európskych druhov v nich môžete vidieť aj mnohé exotické druhy zvierat ako levy, pumy, rôzne druhy papagájov, antilop, tučniaky a tulene. Súčasťou viacerých ZOO sú aj terária, dinoparky a detské kontaktné zoo.

ZOO Košice

Je svojou celkovou rozlohou 288 ha najväčšou ZOO na Slovensku a treťou najväčšou v Európe. Nachádza sa v mestskej časti Košíc Kavečany uprostred nádhernej prírody. Pre návštevníkov je pripravených množstvo atrakcií- 181 druhov zvierat z 5 kontinentov, veľký Dinopark, množstvo detských ihrísk, jazda na poníkoch a asistované kŕmenie zvierat. Najzaujímavejšími zvieratami v ZOO sú tulene, medvede, krokodíl čelnatý, rôzne druhy opíc, surikaty a vzácny chov huculských koní. ZOO je otvorená celoročne.

Zoologická záhrada v Bojniciach

Bojnická ZOO je našou najstaršou a najnavštevovanejšou ZOO. Ako jediná na Slovensku sa venuje chovu afrických slonov, antilop bongo, horských zebier a orangutanov bornejských. V tejto ZOO sa chová až 414 druhov zvierat. Táto ZOO slúži aj ako rehabilitačná stanica pre zranené a choré voľne žijúce zvieratá, ktoré sa po vyliečení púšťajú späť do prírody. Bojnice sú preslávené aj svojimi kúpeľmi a nádherným zámkom.

Bratislavská zoologická záhrada

Bratislavská ZOO je domovom mnohých zaujímavých zvierat, ktoré inde len tak ľahko neuvidíte. Šimpanzy, leňochody, zubre, nosorožce, žirafy, hrošíky či panda červená a mnoho ďalších. Táto ZOO má okrem zvierat veľa ďalších zaujímavostí. Na ploche 3 hektárov je obrovský Dinopark, súčasťou je aj 3D kino o vývoji života na Zemi a najväčšou vzácnosťou je 200 miliónov rokov stará druhohorná rastlinka Wollemi Pine.

Zoologická záhrada v Spišskej Novej Vsi

Táto zoologická záhrada je najmladšou a najmenšou záhradou na Slovensku. Je však veľmi zaujímavá a krásna. Expozíciu tvorí vyše 70 druhov zvierat a rastlinné arborétum s 30 druhmi drevín.

Fotografia: © bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 5 Priemer: 4]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *